+420 722 030 640
prace-sos@seznam.cz

Čištění fasád

Zdravá fasáda je základ

Každá fasáda časem ztrácí své kouzlo, zezelená a objeví se na ní řasy, mechy a plísně. To vše je nevypadá dobře nejen z estetického hlediska, ale je to hlavně zdraví nebezpečné a degradující omítky a fasádní systémy. Proto vám nabízíme naše služby čištění fasád, střech a dlažeb.

Používáme profesionální přípravky k likvidaci řas, mechů, plísní a bakterií v exteriéru na zdech, omítkách, střechách i betonu. 

Proč je to důležité?

Na fasádu působí několik faktorů, které ji dříve nebo později degradují:

  • Vlhkost v každé formě ( déšť, vlhkost, kondenzace )
  • Vodní plochy v okolí
  • Zelená vegetace ( lesy, pole, parky, louky )
  • Těsná blízkost stromů a keřů u fasády
  • Výskyt řas a plísní v okolí a na okolních domech
  • Emisní znečištění ovzduší ( prach, popílek )
Tyto faktory podstatně zkracují životnost fasády a POZOR – mají negativní vliv na lidské zdraví! 

Pokud je fasáda hodně znečištěná

U značně znečištěné fasády fasády není její důkladně vyčištění možné bez toho, aby se poškodila. Proto je nutné provést nový nátěr fasády a doporučujeme spojit čištění fasády i s čištěním střechy. Znečištěné okapy a svody se totiž ucpávají a přetékající voda fasádu ničí. Proto je dobré využít službu čištění střech, okapů i čištění fasád, kterou vám nabízíme.

Jak probíhá čištění fasád?

1. Přijedeme k vám a posoudíme stav znečištění fasády a přístup k objektu. Následně zvolíme vhodná technologický postup i přibližnou dobu trvání kompletního vyčištění. Pomocí tlakového zařízení nahrubo fasádu očistíme ( používáme horolezeckou techniku, žebřík a v případě potřeby také lešení nebo plošinu ). Plísně a řasy odstraníme tlakovou vodou s požadovaným tlakem. Odstraňujeme vždy za vlhka tak, aby se nečistoty nedostaly do okolí.

2. Po omytí a následném zaschnutí podkladu aplikujeme přípravek na ošetření povrchu a necháme minimálně 24 hodin působit. Díky tomu je zaručena likvidace řas, plísní a bakterií na 99,9 % sanovaného povrchu.

3. Následně povrch ošetříme preventivním přípravkem ( působí až 5 let ) nebo fasádní barvou s přídavkem protiplísňové ochrany.